Martin de Porres

3. 11. 2008 0:00
Rubrika: Nezařazené
Katolická církev dnes slaví svátek sv. Martina de Porres. Martin de Porres žil v 16. století a bývá uctíván hlavně jako patron rasové snášenlivosti.

 

Martin byl mulat, zažil mnoho opovržení a ustrkování v mládí, ale přesto umíral velmi milovaný. Ve svých 15 letech vstoupil do dominikánského kláštera v Limě, a to jako laický bratr - od počátku totiž věděl, že mu kvůli jeho barvě pleti bude odepřeno kněžské svěcení. Nejdříve pracoval jako holič a almužník, později se všek rozhodl plně oddat práci ošetřovatele. Staral se převážně o lidi, kteří se nakazili morem, a to bez ohledu na jejich barvu pleti či rasu. Nakonec umírá na tyfus.

Martin de Porres je patronem školství, televize, míšenců a sociální spravedlnosti. V USA je pak uctíván jako patron rasové snášenlivosti a tolerance.  Jeho život je zcela jednoznačně příkladem pro živou lásku k bližnímu!

/majkiii/

Sdílet

Komentáře

luckaK tak si myslím, že je dnes potřeba prosit sv. Martina de Porres o přímluvu, abychom dokázali milovat svého bližního bez ohledu na jeho barvu pleti nebo rasu

MarunKa1 Často ti nejopovrhovanější jsou těmi, kteří mají nejvíc světla ,lásky a rozumu.To co mi těžko nabýváme,to oni nalezly, když milovaly Boha až na kříž..

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Tento blog je součástí s.magazínu, který připravuje Redakce signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka