Nar. biskup Jiří Paďour

4. 4. 2009 0:00
Rubrika: Nezařazené

Dnešního dne se roku 1943 narodil kapucín a dvanáctý českobudějovický biskup Jiří Paďour.


Po učilišti absolvoval DAMU, obor herectví, r. 1970 zahájil studia teologie v Litoměřicích. R. 1975 byl vysvěcen na kněze, jako kněz působil v Mariánských Lázních, poté ztratil státní souhlas.


4. října 1978 tajně vstoupil do řádu kapucínů, kde 10. prosince 1983 složil věčné sliby. 1978 – 1979 pracoval na sekretariátu Františka Tomáška, odkud musel odejít. Byl zvolen provinciálem řádu (1991 a 1994).


3. prosince 1996 jej papež Jan Pavel II. jmenoval titulárním biskupem ausuccurénským a pomocným biskupem pražským (vysvěcen 11. ledna 1997), jako motto si zvolil Dominus Deus magnus est (Pán Bůh je veliký).


Od 23. 2. 2001 je biskupem koadjutorem českobudějovické diecéze, v rámci ČBK je biskupem delegátem pro mládež a zasvěcený život.

/Katulda/

Sdílet

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Tento blog je součástí s.magazínu, který připravuje Redakce signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka