Liturgické čtení

17. 5. 2009 0:00
Rubrika: Nezařazené

Nikdo nemá větší lásku než ten, kdo za své přátele položí život.


1. čtení: Sk 10, 25-26. 34-35. 44-48

Žalm: Žl 98 (97), 1. 2-3ab. 3cd-4 Odp.: srv. 2

2. čtení: 1 Jan 4, 7-10

Evangelium: Jan 15, 9-17

 

Ježíš řekl svým učedníkům:
"Jako Otec miloval mne, tak já jsem miloval vás. Zůstaňte v mé lásce. Zachováte-li moje přikázání, zůstanete v mé lásce, jako jsem já zachovával přikázání svého Otce a zůstávám v jeho lásce.
To jsem k vám mluvil, aby moje radost byla ve vás a aby se vaše radost naplnila.
To je mé přikázání: Milujte se navzájem, jak jsem já miloval vás. Nikdo nemá větší lásku než ten, kdo za své přátele položí svůj život.
Vy jste moji přátelé, když děláte, co já vám ukládám. Už vás nenazývám služebníky, protože služebník neví, co dělá jeho pán. Nazval jsem vás přáteli, protože vám jsem oznámil všechno, co jsem slyšel od svého Otce.
Ne vy jste si vyvolili mne, ale já jsem vyvolil vás a určil jsem vás k tomu, abyste šli a přinášeli užitek a váš užitek aby byl trvalý. Potom vám Otec dá všechno, oč ho budete prosit ve jménu mém.
To vám přikazuji: Milujte se navzájem."

Zobrazeno 1331×

Komentáře

Beatrice

Za posledních pár dní jsem tuhle větu: "Nikdo nemá větší lásku než ten, kdo za své přátele položí život." slyšela už asi "x-krát". A tak jsem si říkala - hmm, tolik lidí mám třeba tady na signálech "v přátelích". A kolik by jich tam tak asi zůstalo, když bych si uvědomila, že za každého z nich (když by na to přišlo) bych měla být schopna položit svůj život...? <br />
Né, sama si netroufám a vlastně ani neumím odpovědět, můžu jen teoretizovat, ale když by došlo na lámání chleba... no nevím, nevím... <br />
Tož to já jen tak :) myslím že není marné nad tím někdy zauvažovat. Díky a dobrou +

Zobrazit 1 komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Tento blog je součástí s.magazínu, který připravuje Redakce signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka