Robert Fulghum

4. 6. 2009 0:00
Rubrika: Nezařazené

Dnes se r. 1937 narodil americký spisovatel Robert L. Fulghum. Je známý především svými laskavými knížkami s drobnými úvahami.


Robert Fulghum je člověkem mnoha povolání a schopností. Vystudoval několik vysokých škol, ale on sám tvrdí, že nejlepší škola je jen jedna – škola života.


Má čtyři děti, jeho syn Hunter S. Fulghum je také spisovatelem. V současnosti žije s manželkou v Seattlu, psaní se věnuje na samotě v horách Moabu v Utahu.


Pravidelně se vrací také do České republiky, např. jako jeden z hostů knižního veletrhu Svět knihy, v r. 2005 byl také hostem Marka Ebena v pořadu Na plovárně.


Jeho fejetony často provokují k zastavení, píše totiž rád o věcech, které každodenní bez povšimnutí míjíme. O tom, co je pro všechny společné, a přitom to může oslovit každého osobně. Píše totiž o životě, o drobnostech. Konkrétně, a přesto obecně. Obecně, a přesto konkrétně.


Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce (1988) – to byla jeho první kniha, už ona mu ale okamžitě zajistila, že se Robert Fulghum stal známým po celém světě.„Kolika lidem jsi dnes řekl, že je máš rád?“

http://www.robertfulghum.com
http://citaty.net/

/Katulda/

Zobrazeno 1749×

Komentáře

Lenča

Robert Fulghum a Paulo Coelho, jsou nejlepší spisovatelé co znám :)

Pitka

Krom spisovatele je to skaut;-), což ví zase jenom menšina:-)<br />
Má krásné myšlenky:-)

Cinik

@Pitka: Skoro každý Američan, co je z věřící rodiny, je skaut.

lilie

2Lenča: souhlasim!!!Naprosto!! :)

Zobrazit 4 komentáře »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Tento blog je součástí s.magazínu, který připravuje Redakce signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka