Mons. Jan Graubner

29. 8. 2009 0:00
Rubrika: Nezařazené

Dnešního dne chválíme Boha za dar života olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera.

 


 

Quod dixerit vobis facite - co vám řekne, učiňte (Jan 2,5)

V olomoucké diecézi asi není nikdo, kdo by ho neznal - ať už jako svého biskupa nebo dříve jako svého kaplana nebo faráře.

Otec Jan se narodil v Brně roku 1948. Aby získal dělnický původ, pracoval rok jako dělník ve Zlíně, na teologii v Olomouci byl přijat roku 1968.

Působil nejprve jako kaplan ve Zlíně, pak jako kaplan a krátce jako administrátor ve Valašských Kloboukách. Pak už to byly Vizovice, Provodov a Horní Lhota.

Byl jmenován titulárním biskupem tagarijským. Biskupské svěcení příjal 7. dubna 1990, 28. září 1992 pak byl jmenován 14. olomouckým arcibiskupem a metropolitou moravským. Je předsedou ČBK.

V rámci obnovy církevního školství založil nebo obnovil celou řadu církevních škol, např. Cyrilometodějské gymnázium, Stojanovo gymnázium na Velehradě nebo Vyšší odbornou školu sociální Caritas v Olomouci.

 

"Největší hodnotou je pro mne láska. Bible nám říká, že sám Bůh je láska. Připravit se na radostné setkání s Bohem znamená růst v lásce, která nehledá sebe, která nikdy nezoufá, všechno vydrží a nikdy nepřestává."

/Katulda/

Zobrazeno 1778×

Komentáře

damil

"Aby získal dělnický původ" - to je borec, že dokázal změnit svůj původ. :))

Zobrazit 1 komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Tento blog je součástí s.magazínu, který připravuje Redakce signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka