Společnost Božího Slova

8. 9. 2009 0:00
Rubrika: Nezařazené

Dnešního dne r. 1875 založil sv. Arnold Janssen Společnost Božího Slova (Societas Verbi Divini, SVD).

 


 

Společnost Božího Slova (oficiální název verbistů) založil r. 1875 Arnold Janssen v dnešním Holandsku. Bezvýhradné obětování vlastních sil při hlásání evangelia prostřednictvím misionářů, toto je poslání mužské větve verbistů – kromě ní založil dvě větve ženské: Služebnice Ducha svatého pro práci v misiích a Služebnice Ducha svatého věčného klanění, tzv. kontemplativní růžové sestry.

Toto dílo je v současnosti rozšířené v 65 zemích světa. Společnost má asi 6 000 členů a je tak sedmou největší mužskou řeholní komunitou katolické církve.

 

Arnold Janssen se narodil 5. listopadu 1837 v Dolním Porýní. R. 1861 byl vysvěcen na kněze, brzy se seznámil s Apoštolátem modlitby a přijal místo duchovního u sester voršilek v Kempen.

Pro potřeby vznikajícího společenství zakoupil nad řekou Maas ve Steylu hostinec. Oficiální posvěcení domu bylo 8. 9. 1875 na svátek Narození Panny Marie, což se považuje i za den založení SVD. Duchovní rodina musí mít pevný základ – tím se stala řehole, která spočívala na třech stupních řeholních slibů.

www.svd.cz

Sdílet

Komentáře

Neposeda Trošku jsem se u nich "koukala", když jsme hledala své místo. Bratr signální anniny je u nich juniorem a tak s emi občas pod ruku dostane jejich misijní časopis - je v něm co číst! Bohu díky za ně.

Vianney Farář v Mimoni - to je kousek tady od nás, je verbista. A je strašně fajn.

Jayef Ha, další řád, do kterého jsem ještě nevstoupil!

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Tento blog je součástí s.magazínu, který připravuje Redakce signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka