Marek Eben

18. 12. 2009 8:17
Rubrika: Nezařazené

Marek Eben je velmi známý český herec, moderátor, hudební skladatel, písničkář a zpěvák.


Spolu se svými dvěma bratry (Davidem a Kryštofem) vystupuje ve skupině Bratři Ebenové, pro kterou skládá písně.

Je jedním z nejlepších českých moderátorů, opakovaně se umístil v divácké anketě Týtý na prvním místě v kategoriích moderátor publicistických či zábavných pořadů. Vysoce ceněn je zejména jeho jemný a inteligentní humor, kterým tak proslul. Je synem hudebního skladatele Petra Ebena a synovcem skladatele Ilji Hurníka. Jeho manželkou je herečka Markéta Fišerová.

Moderoval pořady jako cenu TýTý, soutěžní pořad O poklad Anežky České, StarDance …když hvězdy tančí. Velice oblíbené jsou i jeho rozhovory s osobnostmi Na plovárně, které byly zpracovány i v knižní podobě. Pravidelně moderuje i televizní zpravodajství z Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Vystudoval hudebně – dramatický obor pražské konzervatoře a poté získal angažmá v Divadle Vladimíra Nezvala v Karlových Varech a v Divadle Jaroslava Průchy v Kladně, poté ve Studiu Ypsilon..

Složil hudbu a texty písní k inscenacím Matěj Poctivý, Vosková figura, Othello, Amerika. Hudbu píše i pro jiná divadla, např. pro Zimní pohádku. Marek Eben vytvořil texty písní, hudbu nebo dabing mnoha různých hudebních nahrávek pro děti. Jeho osobité texty a příjemná hudba jsou základem fungování kapely Bratři Ebenové, se kterou vydal celkem 4 alba – Malé písně do tmy, Tichá domácnost, Já na tom dělám, a nejčerstvější Chlebíčky.

Narodil se 18. Prosince 1957 v Praze.

/seily/

Zobrazeno 1557×

Komentáře

domecek

viz <a href="http://bloguje.kokolia.eu/408009_item.php" target="_blank">http://bloguje.kokolia.eu/408009_item.php</a><br />
<br />
a hlavně diskuse a komentáře pod článkem

Zobrazit 1 komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Tento blog je součástí s.magazínu, který připravuje Redakce signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka