Sv. František Saleský

24. 1. 2010 0:00
Rubrika: Nezařazené

Dnes má svátek patron novinářů, médií a katolických spisovatelů...


Jeho "vinicí" byla napřed vlastní povaha. Převychoval se z prudkého muže ve skutečný zázrak tichosti a vlídnosti, která mu v pozdějších letech pomohla k hlásání evangelia a navrácení zbloudilých věřících zpět do lůna mateřské církve katolické.

Svými spisy, mezi nimiž má hlavní postavení Návod do zbožného života, obdělává dosud velkou vinici Boží ve všech národech světa.

Když odcházel studovat kněžství, jeho matka  mu řekla: "Raději bych tě viděla mrtvého, než abych měla slyšet, že jsi upadl do smrtelného hříchu."

Jeho zásadou bylo: "Pravda budiž vždycky vlídná." "Kdyby bylo něco lepšího než mírnost, byl by nás k tomu jistě Kristus Pán naučil. Zatím nám odkazuje tyto dvě věci: abychom byli tiší a pokorní srdcem." Právě těmito slovy si získal jako ženevský biskup mnoho kalvinských zastánců, kteří se pod jeho vedením navrátili zpět do katolické církve(uvádí se že během čtyř let jich bylo na 72 000). Často o něm říkali: "Jak dobrý musí být Bůh, když už ženevský biskup je tak dobrý."

Zemřel roku 1622.  Je patronem novinářů, médií a katolických spisovatelů. Kéž by následovali i pracovníci v mediálních prostředcích jeho příkladu.

Jeho příkladu následoval sv.Jan Bosko, který podle něj nazval i svou hnutí pro výchovu mládeže - Salesiánskou rodinu (Salesiáni Dona Boska)

 

/s využítím textů P.Šuránka (1902-1982)/

/daniel/

Zobrazeno 1601×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Tento blog je součástí s.magazínu, který připravuje Redakce signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka