Jeden svět

6. 3. 2012 0:00
Rubrika: události

Festival dokumentárních filmů o lidských právech – jeho 14. ročník začíná dnes promítáním filmu Zpět na Tahrír.


Od 6. do 15. března 2012 bude v některých pražských kinech probíhat promítání filmů Program po dnech najdete zde .

Cena vstupného je jednotná: 80,- Kč, vstupenky jsou v prodeji všech pokladen festivalových kin. Od 14 do 18 hodin můžete ve festivalovém centru v kavárně kina Lucerna zakoupit festivalovou diváckou akreditaci za 450,- Kč, která vám umožní vstup do kin Lucerna,Světozor (velký sál), Městská knihovna a Atlas (velký sál). Před projekcí je třeba pak vyzvednout volnou vstupenku nejpozději 30 minut před začátkem.

"Není snad nelhostejnost k osudům těch, kteří se dnes nemohou dovolat spravedlnosti či se dosud netěší ze svobodných poměrů, oceněním toho, jak pomáhal svobodný svět kdysi nám? Raduji se, že součástí této širší reflexe a jejích souvislostí je již po řadu let i filmový festival Jeden svět." 
 (Václav Havel)

Po promítání v Praze se projekce Jednoho světa přesunou do čtyřiceti českých, moravských a slezských měst. Nkoukněte, kde nejblíž budete mít možnost vidět některý ze snímků festivalu. 
Během festivalu Jeden svět se pořádají projekce i pro základní a střední školy. V projektu Dějiny, film a lidská práva navíc festival spolupracuje s vysokými školami s cílem zakotvit semináře o lidských právech ve výuce na českých vysokých školách. Letos poprvé organizuje Institut dokumentárního filmu při festivalu Jeden svět program East Doc Platform zaměřený na filmové profesionály a profesionálky. Během několika dní se potkají filmaři z východní a střední Evropy s předními evropskými i severoamerickými televizními producenty, nákupčími a dalšími klíčovými hráči filmového průmyslu.

Příznivci filmů Jednoho světa mají šanci se sami zapojit do alternativní distribuce filmů. Od roku 2010 si mohou bezplatně zapůjčit dokumenty a promítnout je vlastnímu publiku. Do programu se zapojilo už více než devět set lidí, kteří na své projekce přilákali přes třicet tisíc diváků a divaček.
Bližší informace najdete na těchto stránkách.

Reklamní Festivalový spot

Jaké filmy budou promítány?
Kompletní seznam najdete na odkaze Filmy A - Z 
Např. 269 milonů pod hladinou, BarzakhThe island president
Láska v hroběThe price of sexEllenin světEpicentrumKouzelná cesta nepoužitelných věcí...
U krátkých recenzí najdete i trailery filmů. Všechny filmy jsou v češtině - originály, dabing nebo s titulky.

Zdroj: 
www.jedensvet.cz

"Točím filmy více jak 40 let a už si nedělám žádné iluze, že by film mohl něco změnit.
Film je fikce a to platí i pro dokumenty. Má ale určitě moc otevřít lidem oči a přinutit je zamyslet se nad věcmi, o jejichž existenci ví, ale nejsou si jich zdaleka vědomi."
(Agnes Varda)

 

Sdílet

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Tento blog je součástí s.magazínu, který připravuje Redakce signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka