Naplnění proroctví

12. 11. 2012 12:00
Rubrika: události

"Do Čech přijde svoboda, až bude svatořečena Anežka Česká." Tato prorocká slova se v roce 1989 naplnila beze zbytku.


Dokázali jsme se postavit komunistické totalitě. Ačkoliv vnější společenské změny začaly objektivně "až" 17. listopadu, mnozí z nás cítí jako velkou symboliku, že se tak stalo jen 5 dní po kanonizaci sv. Anežky České v Římě 12. listopadu 1989. Na přímluvu této velké české světice byly vyslyšeny tisíce modliteb, obětí a utrpení věřících, kteří se nikdy nesmířili s vládou režimu, který se chtěl jednou provždy a jakýmikoliv způsoby vypořádat s vírou v Boha. Jen pět dní nás dělilo od okamžiků, které otevřely léta svobody a hranice Evropy.
Papež Jan Pavel II. prohlásil bl. Anežku Českou za svatou. Můžete si připomenout na streamu  ty chvíle, které prožillo asi deset tisíc věřících na místě a miliony alespoň v duchovním spojení, protože svoboda na nás teprve čekala.

Také doporučuji k přečtení autentické svědectví otce biskupa Jaroslava Škarvady.

Zdroj:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kanonizace_Ane%C5%BEky_%C4%8Cesk%C3%A9

http://www.tvnoe.cz/detail-clanek/20-vyroci-svatoreceni-anezky-ceske-na-televizi-noe.html

A co dodat v těchto dnech? Především snad modlitbu...

Svatá Anežko,
pros za nás, protože se nacházíme ve stejně těžké době, jako kdysi. Vyprošuj nám svobodu, abychom dokázali odolat pokušení moci a bohatství. Abychom uměli využít vše k tomu, aby lidé poznali, že církvi jde na prvním místě o spásu každého člověka a že dokáže svěřené hřivny využít k tomu, aby odpověděla na lidskou nouzi duchovní i tělesnou.
Kéž s Tebou dokáže pozvednout hlas na obranu sociální spravedlnosti a všechny své prostředky vloží do služby potřebným, protože v nich sloužíme samotnému Ježíši.

Sdílet

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Tento blog je součástí s.magazínu, který připravuje Redakce signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka