Vzpomínka na Josefa Luxe

27. 11. 2014 12:04
Rubrika: osobnosti | Štítky: politika , vzpomínka , Josef Lux

Josef Lux byl politik s křesťanskými hodnotami, v 90. letech zastával funkci ministra zemědělství a místopředsedy dvou vlád Václava Klause a kabinetu Josefa Tošovského. V r. 1998 kvůli leukémii odstoupil. V USA podstoupil transplantaci kostní dřeně, ale později se stejně objevily komplikace. Josef Lux zemřel 22. listopadu 1999.

Je to tedy 15 let od jeho odchodu a při této příležitosti si jej připomněli politici a další osobnosti v Poslanecké sněmovně.

Kardinál Miloslav Vlk vyzdvihoval hodnoty, které však v dnešní politice chybí. „Josef Lux byl přesvědčen, že politický systém bez duchovních hodnot neměl perspektivu,“ řekl kardinál Vlk. „Politika pro něj nebyla nějaká hra, uskutečňování taktiky a strategie, ale byla výrazem jeho života.“

Zuzana Roithová zdůraznila odpovědnost Josefa Luxe, který podle ní dělal politiku podle nejlepšího svědomí, až ale zapomínal na své zdraví.

Mnoho dalších osobností z politické sféry na Josefa Luxe vzpomínalo jako na svědomitého člověka, který vedl politiku správným směrem a věděl, jaké hodnoty jsou v životě důležité.

Obsáhlejší článek si můžete přečíst zde na novinky.cz

Sdílet

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Tento blog je součástí s.magazínu, který připravuje Redakce signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka