Prozeleňte svůj každodenní život

5. 6. 2009 0:00
Rubrika: Nezařazené

Datum 5. června je už od r. 1972 Světovým dnem životního prostředí.


Poprvé se tak stalo 5. června 1972 ve Stockholmu na Konferenci OSN o životním prostředí, která znamenala významný mezník v přístupu k životnímu prostředí ve světovém měřítku. Označila hlavní ekologické problémy a vyzvala k řešení jak jednotlivé státy, tak mezinárodní pole. Téhož roku byl založen také Program OSN pro životní prostředí (UNEP), který je také hlavním koordinátorem světového dne.


„Vaše planeta Vás potřebuje. Postavme se společně změně klimatu.“ – tak zní letošní téma. V Kodani začíná klimatická konference OSN, na jejímž konci by měla stát nová smlouva na ochranu klimatu.


Klimatická změna se týká všech regionů a států, nejtvrdší důsledky ale podle generálního tajemníka OSN Ban Ki – moona ponese chudý rozvojový svět. Největší díl odpovědnosti je na vládách států a komerčních firmách, alespoň něco málo může ale udělat každý z nás.


O problémech životního prostředí slyší každý z nás velmi často. Právě Světový den životního prostředí ale může být dobrým impulsem, abychom se do ochrany životního prostředí zapojili i my sami. Každý z nás může začít tím, že bude méně spotřebovávat a více se snažit – tedy méně brát a více dávat.http://www.osn.cz/zpravodajstvi/zpravy/zprava.php?id=1517
http://www.osn.cz/zpravodajstvi/zpravy/zprava.php?id=1518
http://www.unep.org/wed/2009/english/
http://www.ekolist.cz/txt_tzpr_full.stm?x=2185442

/Katulda/

Zobrazeno 1359×

Komentáře

Pitka

TAk abych to neokomentovala;-) - moc hezký den:-). Toho hesla bych se řídila: Prozeleňte svůj život a stavte méně \"obchodňáků\":-))))

Tofl

Žít šetrně je v dnešní době hodně důležité. Sice to sklouzlo do kategorie móda, ale to je špatně. S ochranou životního prostředí se to nesmí přehánět . . . <br />
<br />
- http://www.priroda.cz/clanky.php?detail=89<br />
<br />
- http://ec.europa.eu/ceskarepublika/news/090605_sdzp_cs.htm<br />
<br />
- http://www.zmenaklimatu.cz/aktuality/svetovy-den-zivotniho-prostredi-2009-vase-planeta-vas-potre.html

hadovec

změna klimatu ≠ problém životního prostředí,<br />
změna klimatu = problém člověka, který nerozumně postavil svá města hned u moře.

Zobrazit 4 komentáře »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Tento blog je součástí s.magazínu, který připravuje Redakce signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka