Tragédie u Smolenska

10. 4. 2012 15:38
Rubrika: události

Před dvěma roky se u Smolenska zřítilo letadlo s polskýmí vládními, vojenskými a cirkevními představiteli. Celkem zahynulo 96 lidí.


Dívali jsme se právě v televizi na přímý přenos uvedení nového arcibiskupa, Dominika Duky, do úřadu.. Titulky, které běžely pod obrazem dění v katedrále byly jako z hrozného snu. A při projevu prezidenta Václava Klause to zaznělo natvrdo:

Polská delegace v čele s prezidentem  Lechem Kaczyńskim, jeho manželkou a dalšími 87 cestujícími a 7 členy posádky, letěla z Varšavy do Ruska uctít památku obětí masakru k Katyňském lese. Od tohoto masakru uplynulo právě 70 let.  Letoun se nedaleko Smolenska zřítil. Všichni zahynuli - celkem 96 lidí.

A po zděšení a tichu, modlitbách a pohřbu obětí přišly otázky a spekulace....jako vždy, stane-li se něco hrozného se hledá viník,  hledá se důvod. Nikdo neví, jak se ta hrůza stala. Nikdo neví, kdo to zavinil. A nikdo neví, proč se to stalo... Psalo se o prokletém místě, psalo se o modlitbách a věřících, kteří už na tu delegaci ve Smolensku čekali. Jako bychom neuměli přijmout, že něco se "prostě stane" . Nemůžeme rozumět.  A tak zůstává pokorné vědomí - nikdo z nás lidí - obyčejných i vysoce postavených - nevíme dne ani hodiny, kdy staneme  před Boží tváří. Nejsme schopni být v každé chvíli svého života beze zbytku připraveni na tento okamžik. A zbývá jediná naděje: milující Boží náruč je připravena stále.

Antonina Krzysztoń - Tak idę za głosem

http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_ob%C4%9Bt%C3%AD_hav%C3%A1rie_Tu-154_u_Smolenska

/babča-helča/

Sdílet

Komentáře

Tofl http://www.stream.cz/katastrofy/674550-2010-polska-tragedie

Tofl http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/171533-polaci-si-pripominaji-obeti-tragedie-u-smolenska/
Doporučuji
1) Video - Reportáž Miroslava Karase
2) Video - Vstup Miroslava Karase

Tofl Vztahy mezi Polskem a Ruskem kolem této události jsou stále napjaté a Smolenská tragédie bude ještě dlouho ovlivňovat každodenní život Poláků.

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Tento blog je součástí s.magazínu, který připravuje Redakce signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka